václav FISCHER
výběr nejlepší dovolené se 40ti letou tradicí


1.prosince 2019 uplyne 40 let od otevření FISCHER REISEN v Hamburku. Sídlili jsme  poblíž hamburské univerzity a synagog, měli jednu výlohu, dva stoly z obchodního domu IKEA a pár nadšenců, kteří s námi prodávali letenky. V té době se o levných letenkách moc nevědělo. V Německu vládla LUFTHANSA a letenka do New Yorku stála několik tisíc marek. My jsme se dohodli s několika společnostmi z ASIE a prodávali letenky z Frankfurtu do New Yorku za pár stovek. Dneska je to normální, tenkrát to byla senzace. FISCHER REISEN rychle rostla a v polovině osmdesátých let minulého století nastalo stěhování do centra Hamburku a to přímo na noblovou adresu BALLINDAMM 11, hned vedle bankovních domů a rejdařů. HAMBURG té doby, to byl kašmír, STERN, SPIEGEL, JIL SANDER a WOLFGANG JOOP, HAPAG LLOYD, soukromé banky, hanzovní tradice, obchody uzavírané podáním ruky a FISCHER REISEN pod vedením Čechů, které jejich německý tým překvapivě dobře poslouchal. Již ve druhé polovině osmdesátých let se FISCHER REISEN stala největší na koncernech nezávislou cestovní kanceláří. A i v konkurenci mocných koncernů zaujala 5. místo.

Na přelomu let 1995 a 1996 její tehdejší majitelé Václav Fischer a Stefan Meier FISCHER REISEN prodali za 60 000 000 marek jednomu významného koncernu, kterému zároveň povolili používání firemního názvu. Podmínkou však bylo, že v případě, že by se značka FISCHER REISEN přestala aktivně používat, připadla by zpět jejímu zakladateli. A tak se také stalo. Od roku 2000 je FISCHER REISEN opět v rukou Václava Fischera.
V roce 1997 založil Václav Fischer společně se Stefanem Meierem v Hamburku A.M.F. Aircraftleasing Meier & Fischer GmbH & Co. KG, která zakoupila od společnosti BOEING dvě nová letadla typu B 737 300 pro 148 cestujících a poskytla je FISCHER air k létání pro klienty Cestovní kanceláře FISCHER, a.s.


A.M.F. Aircraftleasing Meier & Fischer GmbH & Co. KG se od roku 2005 soudí o svoje modré Boeingy, které nejdříve chátraly na pražském letišti a později byly za podivných okolností prodány za zlomek své hodnoty.

Od roku 2016 svádí  A.M.F. Aircraftleasing Meier & Fischer GmbH & Co. KG tuhý boj o náhradu škody s Ministerstvem financí, které Českou republiku zastupuje v mezinárodní  investiční arbitráži před tribunálem v Curychu. Václav Fischer zároveň usiluje před Evropským soudem pro lidská práva ve Štrasburku o navrácení 25 % akcií Cestovní kanceláře FISCHER, a.s.  V dalších arbitrážích jde o náhradu škody za jeho zničené investice do společností FISCHER air, FISCHER, CK FISCHER  a VF Hotels. V arbitrážních řízeních Václav Fischer České republice opakovaně navrhuje smír a to na základě nabídky, že se vzdá podstatné části svých nároků a spory budou před tribunálem v Curychu ukončeny tím, že mu Česká republika uhradí symbolickou částku ve výši ca 10 % škody, kterou mu způsobila. 

V září 2018 Václav Fischer opětovně založil leteckou společnost pod názvem air FISCHER, která své první obchodní lety uskuteční v září tohoto roku. Václav Fischer zároveň rozvíjí činnost FISCHER agency  a svých německých společností FISCHER. Hlavním partnerem cestovní skupiny Václava Fischera v České republice je A.M.F. Aircraftleasing Meier & Fischer GmbH & Co. KG, která se mj. zabývá i vytvořením flotily letadel pro air FISCHER.Kontaktujte Václava Fischera:

fischer@fischervaclav.com

fischer@airfischer.com

fischer@amf-hamburg.com

nebo prostřednictvím  kontaktního formuláře: